Nauki i Kursy Przedmałżeńskie (Przedślubne)

Pary, które planują wzięcie ślubu w kościele katolickim muszą się do niego solidnie przygotować. Dlatego młodzi narzeczeni powinni zająć się co najmniej kilka miesięcy wcześniej nie tylko organizacją wesela i planowaniem zakupów, ale też przygotowaniem do ślubu kościelnego. By otrzymać sakrament małżeństwa narzeczeni muszą odbyć tzw. kurs przedmałżeński. Nauki przedmałżeńskie są prowadzone w różnych parafiach w różnych terminach, czasami tylko raz lub dwa razy w roku, dlatego trzeba wcześniej zainteresować się gdzie i kiedy taki kurs przedślubny można odbyć. Zwykle jest to kilka spotkań, w czasie których przyszli małżonkowie poznają zasady życia małżeńskiego zgodnego z naukami kościoła.

Nowoczesne nauki przedmałżeńskie odbywają się w milej atmosferze, w formie zajęć warsztatowych i ćwiczeń. Nie powinny sprawiać żadnych problemów czy dodawać obowiązków – są okazją do lepszego wzajemnego poznania siebie i własnych oczekiwań, a także poznania nauki kościoła. Są też okazją do zadawania pytań i dają szansę na przekonanie o tym, że młodzi ludzie są gotowi na zawarcia sakramentu małżeństwa zgodnego z wyznawaną wiarą.

Kurs dla narzeczonych jest bezpłatny lub wynagradzany przez zainteresowanych dobrowolnymi datkami. Współczesne czasy, pośpiech, różne sytuacje życiowe sprawiają jednak, że wiele parafii wychodzi młodym ludziom na przeciw i organizuje nietypowe nauki przedślubne. Współczesne nauki przedmałżeńskie mogą odbywać się w weekendowej formie lub w bloku zajęć, co pozwala na szybsze ich ukończenie. Odmienna od tradycyjnej forma kursów może jednak być płatna.

Nauki dla narzeczonych są obowiązkowe w kościele katolickim od wielu lat. Mają na celu ukazanie młodym ludziom wagi katolickiego małżeństwa. Choć niektórym wydają się być przykrym obowiązkiem, mogą okazać się bardzo przydatną chwilą na lepsze poznanie siebie, na refleksję, na spojrzenie na związek z innej perspektywy.

Gdzie w Rzeszowie:

• NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
  • NAUKI PRZEDŚLUBNE
  • NAUKI DLA NARZECZONYCH
  • KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI
  • KURS DLA NARZECZONYCH
  • KURS PRZEDŚLUBNY

Jeżeli masz dobre wspomnienia ze swoich nauk przedślubnych napisz nam o tym. Polecimy innym sprawdzone miejsce do odbycia kursu dla narzeczonych.